Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekTřebaňské údolí Vám tady představuje maminku Barborku z Třebaňského údolí v jejím očekávání příchodu svých dětiček na svět.

Vše začalo 14.3.2008 krytím s Czardášem SATYA černým jako uhel.

Dva měsíce utekly jako voda a dne 10.5. v 15 .35hod. se na svět hrne náš Dračík z Třebaňského údolí s porodní váhou 155 gr.Barunka i panička si užily,obě měly plné ruce práce. Zato Daphne z Třebaňského údolí na svět vůbec nespěchala. V  17.10 hod nás Obrazek

překvapila s váhou 133 gr..Maminka i miminka jsou moc hodné, váhově   jsou na tom lépe než při porodu, ale to všechno se průběžně dočtete v druhé sekci.

Naše štěňátka se opravdu snaží dobře papat, zatím s nima nemáme žádné problémy.Maminka Barborka je šikovná a moc je opečovává. Nestačila ani zhubnout  , asi máme v cecíčkách smetanu.  Barborka nás trochu vystrašila, když za dva dny ještě začala hrabat jako by tam ještě něco bylo. ObrazekTakto je pohled na naši spokojenou rodinku dne 15.5.2008.

Jsou to již pěkný štěňátka. Ani se nedá rozeznat, kdo je větší a kdo menší.

Tetka ze Slunečného útesu nám přinesla hračky, jako dáreček.

Hlavičku máme obě moc pěknou, jablíčkovou a výrazný stop. Máme se na co těšit na výstavách. Barborka z nich oči nespustí, nejraději by je hlídala i v noci. Obrazek

To se nám to pěkně baští!!! Jsme moc hodné miminka, denně nás panička váží a je moc spokojená.Barunka nenechá nikoho se přiblížit k porodnici.Hned je ve střebu a snaží se každého pěkně postrašit.Byl se na nás podívat poradce chovu a byl  moc spokojený. 

 ObrazekMěsíc utekl jako voda a dnes je přesně 10.6. a z nás jsou pěkné bublinky. Již nás panička občas vezme na dvoreček, který proto musí stále sekat, aby jsme tam byli vidět. Seznamujeme se s celou smečkou, ta si nás musí vždy očmuchat, zda-li jsme jejich a pak se snaží hlavně Pepina nás strkat kam ona chce i když se to vůbec nelíbí nám ani paničce když nás chce fotit.

Pan poradce chovu se na nás byl taky podívat a paničce domlouval, aby si mi nechala, že jsme se oba moc povedli.

Záleží jak to teď dopadne. Obrazek

Tak  a je nám již 6 týdnů. Panička nepozná kdo je kdo, jsme skoro stejní.

Dapfne má sice bílou náprsenku, ale ta neni při pohledu zezhora vůbec vidět.

Již jsme zase odčervení, nyní čekáme na pondělí a pojedeme na injekci k panu doktorovi. Hrozně milujeme společnost a celou partu čivavek na dvorku.

Dostáváme již kuřecí masíčko, to nám chutná a trochu občas namočených granulek.Tak pa a zase se ozveme.Obrazek

 Tak ahoj, to nám to oběma sluší.

Nějak jsme povyrostli a strašně rádi jsme na našem dvorečku. Panička nás tam dá ráno jak sejde rosa a vydržíme tam se smečkou až do večera. Ani ohrádku nepotřebujeme. Těch tet iček, babička  a maminka nás hlídaji jako oko v hlavě.  Nemáme šanci sami nikam odejít.    Obrazek  

Tak a pak že myšky loví pouze kočky neni pravda. I já si umím ulovit na dvorečku gumovou myšku a jak ji mam ráda.

Na dvorečku je tolik zajímavostí. Když nás panička odnese pak do pokoje ulehneme a unaveně spinkáme jak zabitý.

 Nejraději honíme paničky nohy, proto chodí bosa,aby nám nešlápla na pacičku.

I před sluníčkem se máme kam schovat a jak se rádi pereme s Dračíkem. Panička na něj volá Dráčku mráčku.

ObrazekTak a je to tady, v sobotu dne 28.6. se na nás přijela podívat prý nová panička a páníček, který si nás prohlíželi a tvrdili paničce, že si nás vezmou oba dva, aby nám nebylo smutno. Nejvíce smutno ale bude paničce, máme odcestovat koncem července až do Polska a tam budeme chodit i na výstavy.

Panička si aleposň prosadila, že odjedeme až ve třech měsících, aby si nás ještě užila.

Dne 4.7. proběhla kontrola vrhu a poradce celý vrh popsal a neshledal, co by na našich miláčcích chybělo.Dráček má kuličky sestouplé, zoubky maji všechny a nyní čeká dojet vyřídit PP a i s vývozem obou do jedné chovatelské stanice.To aby jednomu nebylo smutno.

ObrazekTak a již nám je 10 týdnů. Dráčkovi již sestouply jeho varlátka a pomalonku se připravujeme k odjezdu k novým páníčkům, ale nebude nám zase moc smutno, jedeme tam oba dva a budeme stále spolu. Jen paničce bude po nás moc smutno, proto se rozhodla, že tam s námi pojede, aby viděla že nám tam bude fajn.

Dráček má dnes přesně kilo a Daphne je slečna a tak má pouze  třičtvrtě kila.Barunka nás ještě stále kojí i když ji panička před námi brání.Je to ta nehodnější máma na světě.

Tak a dnes bylo poslední vážení před cestou do nového domova.

Dne 24.7. nás očekává nová panička, která si nás bere oba, aby nám nebylo smutno. Páníčkové se domluvili, že nás odvezou, aby ta cesta pro nás nebyla těžká a dlouhá. Odjíždíme do Polska do jedné chovatelské stanice, kteří si nás byli prohlédnout a moc jsme se jim líbili. Tak co říci nakonec: Moc nám bude smutno, užili jsme se 11 týdnů a nyní bude vzpomínat a těšit se na krásné výsledky na výstavách v Polsku.I nadále Vám tady budeme  sem dávat zprávičky o tom jaké úspěchy naši miláčkové v novém domově získali. ObrazekNastal den "D" Páníčkové nás ještě za tmy v noci ve 3 hod. vzali do přepravní tašky a vydali se ještě s naším kamarádem na dlouhou cestu. Ta byla ale dlouhá a stěžovali si na špatné silnice. V poledne jsme dorazili do nového domova. Čekala nás jak nová panička, tak páníček a měli  z nás velikou radost. Seznámili nás také s novými kamarády, které také uměli štěkat pouze česky a tak nám to budou asi trochu překládat, než se to naučíme po polsky.Když jsme se unavili, tak jsme usnuli u nohou našich původních páníčku, ale zanedlouho nám to nedalo a začali jsme nanovo prozkoumávat, kde to vlastně jsme.Prohlídli jsme si zahrádku a nový domov venku.Obrazek Neni to jako to bývalo u maminky, musíme být v ohrátce, neboť maji ještě velké pejsky a také nemaji plot přizpůsobený tak malinkým pejskům. Naši páníčkové se snámi naposledy pomuchlovali a popusinkovali a nechali nás v tom velkém světě, ale nejsme sami. Jsme tam oba a máme tam i nové kamarády. Vyrazili na zpáteční cestu. Než stačili domu dojet, již nová panička Boženka nás pěkně nafotila a do Třebaňského údolí poslala naše fotečky. Domu dojeli až druhý den 1 hod. po půlnoci. Ty ale koukali že je již očekávají naše obrázky, kde Dráček na ně volá ....Obrazek HALÓ KDE JSTE, ZAPOMNĚLI JSTE NÁS TU A ODJELI JSTE SAMI!!!

Budeme našim maličkým, ale nejkrásnějším prďolkům držet palečky, aby si tam rychle zvykli a na výstavách nás dobře reprezentovali.

A novým páníčkům vzkazujeme, mějte je také tak rádi, jako jsme je měli u nás, dávejte jim sladké pusinky, jsou na ně zvyklé.Nepíše se nám to lehce, panička pláče a Barborka tady běhá a shání Vás!!! Neni tu již ani ohrádka, pouze se budeme vracet na stránečky, již do jejich nového domova.

www.samotniachrista.waw.pl

ObrazekDěkujeme Božence za nové fotečky.

I dnes nám něco krásného poslala a dáme do fotoalbumu.

Nevěřila bych, že ta dálka mi tak rozhodí. Určitě rostou do velké krásy. Dapfné je jako Barborka velká lízačka a tak si své páníčky bude pěkně olizovat jako to dělala tady u nás.

No řekněte sami, že ji to moc sluší a až bude její pohárek, tak Vám to tady napíšeme.

ObrazekTak a dnes nám opět přišly nové fotečky od Boženky z Polska, aby jsme se mohli podívat, jak naši miláčkové se maji v novém domově dobře.

Klukum na boudičce to moc sluší a Dapné to všechno pozoruje z povzdálí.

Kamarád je z CHS ze strmé, tak taky český fešák, ale z varianty krátkosrstý.

Pusinky, moc na Vás oba vzpomínáme a těšíme se, že Vás uvidíme na výstavě.Obrazek

Boženka má sice hrozně práce s miminkama, které se jí narodily, ale přesto si udělal trochu času nás nafotit a poslat. Bude nám 4 měsíce, jsme dva černý čertíci, učíme se pečlivě na vodítku, aby jsme také mohli na výstavu.  Dafince kouká z očíček trochu šibalství a Dráček mráček  jako správný pejsek ji ochraňuje. Váhy dodáme až přijdou.

To nám to ale sluší, ostatní fotečky jsou přidány do fotogalerie, možno si je prohlédnout.

Pane toto to uteklo, již tam budeme 5 měsíců!!!

Maminka Barborka zdraví miláčky !!!

Witam!

Dzisiaj ważyłam maluchy.Daphne waży 1590 gr,a Draćik 1650 gr.

Daphne mimo że dużo przybyła,to jednak jest malutka,ale tłusta.

Oboje mają super apetyt i dużo jedzą.

Nie robię im fotek,ponieważ wymieniają włosy i nie wyglądają dobrze.Wymieniają także zęby i wkrótce zobaczymy czy wszystko jest OK. Razem chodzą na spacer,razem jedzą,razem się bawią,śpią i razem się biją.Są nierozłączne jak bliżniaki.

Sprawiają nam dużo,dużo radości.

Pozdrawiam, pozdrowienia dla HODOWCÓW od DAPHNE & DRAĆIKA

Bożenna Raczyńska Pomierna

Hodowla SamotniaChrista

  ObrazekUteklo to jako voda již nám bude za chvilku půl roku, máme nové kamarády a k mamince Barunce přichází pouze krásné fotečky jak pěkně za obětavé práce Boženky se tvoříme do krásy.

 

 Takový pelíšek jsme měli i doma u maminky.

Jsme spokojený a brzy začneme chodit i na výstavy. Boženka a Kryštof nás maji moc rádi a maji velkou radost, že jsme u nich doma.

V půl roce dostáváme zprávičku od Boženky má Dračík 1980 gr. a Dapfne 1800 gr. Plánujeme výstavu, kde by jsme se mohli všichni setkat a vidět je v třídě mladých přímo na výstavě.Již se  moc těšíme.Obrazek

Tak a je nám 7 měsíců, jsme již krásný výstavní pár a mi těm čivavkám tady v Polsku ukážem, jak se budeme vystavovat!

Dafinka je slečna a tak váží 1980 gr a Dráček mužný pes s váhou 2190 gr. Krásně se osrsťujeme a v páru ani nepoznaji, kdo jsme kdo.

Děkujem Božence za zprávičky a krásné fotečky.

Přišla nám nová zprávička- Dafinka a Dráček pujdou na svoji první výstavu ve třídě mladý a to

22.03.2009 Katowice. Dusan Paunovic- rozhodčí. Budeme moc držet palečky a čekat na zprávičku jak se jim to tam povedlo.

Obrazek Velká událost v životě Dráčka- první výstava, první vítězství na národní výstavě.

Moc moc gratulujeme Božence a Kryštofovi, že nás tak krásně reprezentují v Polsku.

Barborka má také ze svého odchovu velikou radost.

Dráčku jen tak dál!!!

 Černoušci nyní budou jedničky!!!

 

 Dne 15.3. nám přišla nádherná zprávička. Dračík v Polsku v Jaroslavě se vystavoval ve třídě mladý a získal ohodnocení V1,CAJC  a v odpolední soutěži ve skupině nejlepší mladý vystoupal až na nejvyšší stupeň s číslem 1. Nejlepší mladý jedinec na Národní výstavě v Jaroslavě. Děkujeme Božence za jeho krásné předvedení a krásný výsledek. Děkujeme!!!

Krásný den dnes měli Daphne a Dračík,vystavovali se v Katowicích na MVP a tady je ukázka přímo z výstavy - Dračík   http://www.youtube.com/watch?v=h8S6LC2YvoQ    Daphne byla poprvé na výstavě a získala 3 místo z 13 fenek a Dráčík 4 místo z 5 pejsků.A tady video s ní  http://www.youtube.com/watch?v=cbeECdPwMVI&feature=channel   Krásná zprávička.

ObrazekKaždý týden přicházejí nové a nové zprávičky z výstav o Daphne a Dračíkovi a spousta foteček, které přidávám do fotoalbumu. Jsem na ně velmi hrdá, že takové krásné zvířátka chodí v Polsku po výstavách a vždy se umístí vepředu v pořadí. Dračíkovi chybí jeden CAJC na junior šampiona. Boženka s Kryštofem jsou úžasný páníčkové. Také maji z nich velikou radost a o tu radost se s námi vždy podělí.

Dne 14.6. nám přišla nádherná zprávička z Polska :

Witam!

 Dzisiaj na wystawie krajowej(narodnej) w Lublinie:

DAPHNE - ZW.MŁ, NJwR, ZW.RASY (BOB)

Jesteśmy bardzo,bardzo szczęśliwi!!! 

Daphne, která začala na výstavy chodit mnohem později než Dračík udělala velikou radost Božence. Získala na Národní výstavě rovnou BOBa. Nejkrásnější čivava na Národní výstavě, to je krásný úspěch.ObrazekTak tady je již potvrzený polský junioršampion pro Dráčka.

Je to pašák a velký dík Božence, že je oba tak pěkně připravila na výstavy.

Nyní již začal chodil v mezitřídě a připravovat se na Polského šampiona. Jak jsem se tady dozvěděla, že Dráček je opravdu  dráček. To jmeno mu sedí k povaze.

 Tak držte palečky ať se brzy dočkáte dalšího šampiona. 

Tato zprávička nám přišla 16.8.2009 a moc nás Obrazekpotěšila.

Witam!

HURA! HURA! HURA!

Na wystawie krajowej w Nowym Targu

DRAĆIK - V1,CWC,NPwR,BOB /20 chi.(były dwa championy-piesek i suczka i DRAĆIK z nimi wygrał) CHARLOTA III Hop-Trop - V1,CWC DRAĆIK super rozpoczął dorosły championat PL

Dne 12.2. na národní výstavě ve Waršavě se naši miláčce krásně umístnili. Dračík V2 z ř pejsků a Daphne V3 z 9 fenek. Moc pěkné umístění.

 

  Přišla další zprávička: jak se dařilo našim miláčkům na Cacib Wroclav? Dračík z 5 byl 3 a Daphne ze 6 byla druhá, Res CWC- moc gratulujeme!!!Obrazek

Daphne z Třebaňského údolí v Rybníku v Polsku získala dne 4.10. - V1 CAJC A NEJLEPŠÍ MLADÝ JEDINEC.

Moc gratulujeme Božence do Polska , jste šikovné holky a moc  !!!!  A moc Vám to oběma sluší !!!!  Celá Barborka z Třebaňského údolí, nezapře ji !!!!

DAPHNE Z TŘEBAŇSKÉHO ÚDOLÍ tím dokončila  JUNIOR CHAMPION POLSKA !!!

Dračík z Třebaňského údolí si vychodil v mezitřídě V1 CWC  blahopřejeme oběma

ObrazekDračík je již dospělý mladý pes. Dne 20.10. nakryl Božence Charlotu a 20.12. čekaji první miminka.

Mamiminka má moc pěkný bříško a první vrh Dráčku bude opravdu pěkný, tak držíme palečky, aby vše proběhlo hladce a již předvánoční nadílka byla krásná.Obrazek

Dračík z Třebaňského údolí jako hrdý tatínek nastávajících miminek.

Moc mu to sluší a určitě se tam najde také miminko po něm.

Boženka je úžasná majitelka

Moc se na miminka již těšíme.Obrazek

Moc krásné vánoční poděkování za celoroční práci s našimi černoušky v Polsku!!!

ÚŽASNÁ BOŽENKA A KRYŠTOF, moc jim za tu jejich  péči o naše černoušky děkujeme, jsou úžasný.

 DRAČÍK JE PAŠÁK, DNES 13.12 SE MU NARODILI DVA PEJSCI A DVĚ FENEČKY!!!

Plavá jsou psi (150gr, 130gr), fenky: plavá a bílá  145gr a 137gr bílá fenka