Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekOznamujeme všem, že dne 2.1.2009 se nám narodily 4 štěňátka- pejsci ze spojení Barborka z Třebaňského údolí a Czardás Satya.

Porodní váha:

Erantus -100 gr

Epacris - 89 gr

Estragon - 97 gr

Exacum - 81 gr

Jelikož jsme chovatelská stanice z Třebaňského údolí, tak jmena opět vznikly z názvu rostlinek a to  českých nebo latinských názvů.

Co si nyní popřát, aby nám pejskové dobře papali a časem jsme pro ně sehnali hodné páníčky, kteří budou rádi chodit s nima na výstavy.Obrazek

Dnes nám jsou 4 dny a máme se čile k světu. Budou z nás pěkné výstavní kousky.

Exacum dostal pracovní název SKŘÍTEK, ale stále si vyžaduje dostatek smetany a pěkně o sobě dává vědět. Barborka je velmi trpělivá maminka a o miminka se snaží pěčovat velmi svědomitě.Zatím nám trochu dělá problém je rozeznat od sebe,ale i to začínáme zvládat.Obrazek

Tak nám to krásně utíká a miminka začínaji koukat. Ty čipernější se snaží i socializovat a chtěji se když nespinkaji i bavit. Prošly již prvním odčervením, které nikdy moc nechutná, ale je to nutné pro jejich další správný vývoj.

Každý je trochu jiný a tak je pomalonku začínáme již od sebe rozeznávat. Je z nich velká radost jak pěkně prospívaji.První zájemci se již ozývaji

 Dne 24.1. jsme se setkali s prvním zájemcem panem Tomášem z Plzně, který jako první zavolal a přijel si vybrat a zamluvit Estragona z Třebaňského údolí.Přislíbil, že si ho bude sebou brát do zaměstníní a ušije mu obleček z trička POLICIE s nápisem a pomáhat a chránit.Je to náš člověk. Určitě jim spolu bude velice dobře, bude mít jeden druhého jako kamaráda.  Obrazek

Po podání inzerátů se nám začínaji ozývat další zájemci. Již dva pejsky máme zamluvené. Začíná to být  s nima to nejhezčí období a také si ho pěkně užíváme. Sice se teprve učí kde čůrat a kakat, tak stále lítáme s mopem a uklízíme loužičky. Ale i to k tomu patří. Maji moc pěkné hlavičky, krátký čumáček a strašně lízavý, to maji po  mamince.V příštím týdnu přijede druhý zájemce z Brna si vybrat toho svého favorita.Obrazek

Již se nám to kráti a opravdu si to doma v celé partě užíváme.Ve středu 11.2. jsme byli na prvním očkování a krásně jsme to zvládli. Všichni byli moc statečný a tak se bude asi moc stýskat až za 14 dní se budeme muset rozloučit s maminkou a parťákami ze smečky. I babička Čokynka nás opečovává, až ji musí panička okřiknout jak pečlivě se stará.Žijeme již ve smečce s dospěláky. Na těchto odkazech si můžete přehrát našeho miláčka  http://www.youtube.com/watch?v=EuUAsTNqums  http://www.youtube.com/watch?v=U8UGX0_I_x0   http://www.youtube.com/watch?v=0qJWRRY5vY8  http://www.youtube.com/watch?v=Q9iM6mxddMk

Přivezli nám na krytí Alvíčkovi fenečku a při návštěvě se zhlédli do našeho krásného psího miláčka, který je kouzelně osrstěný a bílá náprsenka mu krásně lemuje jeho krček. Do tohoto krasavce se ihned zamilovali.Po 14 dnech si pro slečnu přijeli a pevně Obrazekrozhodnutý, že si ho vezmou paničce nyní zavolali, že jim ho babička odmítla hlídat v době hárání jejich třech feneček. Tak vyhlašujeme výběrové řízení pro nové páníčky, krásného černouška s bílou náprsenkou, který by mohl být k odběru již od 28.2.2009.Můžete zavolat a přijet se podívat, jste vítáni.

Fotit černoušky je velice složité, to je lepší vidět na vlastní oči jak jsou elegantní. V sobotu nás opouští první miláček.Obrazek

Tak se nám to krátí, v sobotu odchází k hodnému páníčkovi první brouček - Estíček. Určitě bude krásný výstavák a pan Tomáš chce na výstavy chodit a vyzkoušet si jaké to na výstavách je.

Je to moc hodný pán a velice se těší na malého miláčka, otázka bude, zda-li se nebude Estíkovi stýskat po kamarádech. Co se tady za celý den nablbnou, to mu nyní zkončí.Pan Tomáš si ho nadělí k 60 narozeninám. Tak ať se klukum Obrazekdaří dobře.

Dnes je 28.2. a opustil nás nás parťák Estík. Odjel do nového doma s nový a moc hodným páníčkem panem Tomášem.

Tady dáváme foto jako malou vzpomínku na krásného pejska a moc milého a mazlivého.

Již se s ním budeme vídat na výstavách a také slíbili, že přijedou na návštěvu, aby nás potěšili.

Přejeme mu, aby se mu moc v novém domově líbilo a jeho páníček byl tak šťastný, jako když za ním jezdil k nám.Obrazek

Musíme Vám napsat velkou novinku, Dnes nás opustil Pepa /Epacris/. Tady máte poslední fotečku a jednu malou ze včerejška. Máme radost, že se s ním uvidíme i na výstavách a nová panička sem bude doplňovat zprávičky sama.Zkusíme novinku, aby  páníčci zde také doplňovali zprávičky o svých miláčkách sami.Každý týden nám volá Tomáš jak se má Estík. Estík je šikula, pomáhá Tomášovi se skládáním a opravy parket v bytě, nosí mu nářadí, okusuje kousky uřízlých parket a je to prostě pomocník.Dnes Tomáš říkal, že by ho za nic nedal!!! Já se vůbec nedivím, již krásně chodí kakat kam má a je hodný doma když má páníčka v práci.Začíná se učit chodit na vodítku. Je to prostě šikula jako všichni ostatní.

Po delší době zde Vám napíšeme co nového se v našem domově připravilo. Naši miláčkové se doma začali pěkně prát a tak bylo rozhodnuto podat inzerát a jeden z nás měl odejít do nového doma. Na inzerát se nám ozval hlas jednoho hodného pána,který nás požádal, že shání pro své děvčata hodného kamaráda na jejich volný čas a blížící se prázdniny.Domlivili jsme se na 13.6. že se přijedou pouze podívat jaké máme doma pejsky. A tak se také stalo. Děvčata nás navštívily a náš miláček se jim opravdu líbil.Všechno doma probraly s rodiči a ještě večer zavolali, že si v neděli večer pro pejska přijedou.Obrazek

Ráno v neděli 14.6. jsme se rozjeli na Národní výstavu do Klatov. K našim přihlášeným pejskům jsme vzali sebou i malého Skřítka, aby se tam trochu socializoval. Tam se do našeho miláčka vzhlédla jedna chovatelka s manželem a jak to dopadlo??? Hrozným brekotem jsme tam odtud odjížděli. Oba dva jsme brečeli jako malé děti. Skřítek s námi domu neodjel, ale čekala Obrazekho dlouhá cesta do nové chovatelské stanice. Co mu popřát: hodně výstavních úspěchů, hodně krásných fenek až vyroste a hlavně hodné páníčky, kteří ho budou mít rádi jako dostával lásku od nás. Bylo to naše malé sluníčko.

A aby ten den nebyl lehký, opravdu večer si přijeli pro Pupíčka nový majitelé, jak přislíbili a odvezli si ho do nového domova. Tady ale víme, že ho často uvidíme, neboť neodjel daleko.Pouze do Měňan. A nyní nové zprávičky již budou psát Obrazekslečny, kteří si Pupíčka odvezly.

Přišly fotečky z cesty Skřítka do nového domova a také ze zahrádečky, vše Vám dám do fotogalerie. I v novím domově je to pusinkovač jako byl doma.

Takto rychle mě vyměnil za novou paničku.

Dne 16.8. nás navštívil v Zadní Třebani náš nejmenší benjamínek- Skřítek. Nová panička ho přejmenovala Čertík. Překrásně osrstěný, stále lízací mladý psí pán. Panička si stěžovala, že většinou k vůli němu přichází o snídani. Snídá na zahrádce a jakmile se otočí, či někam odskočí, má smůlu. Čertík ji vše zbaští a nic na ni nezbyde. Je to sladký a věřím i velice úspěšný mladý pes. Škoda, že jsem neměla sebou foták!!!!

Již jsme sem dlouho nic nenapsali. Skřítek byl v Zadní Třebani v srpnu s páníčkama a byl krásně osrstěný a stále stejný lízátko jako malinký. Nová panička si stěžovala, že když odběhne od snídaně, tak ji všechno zbaští.

V Praze se konala začátkem listopadu MVP  a Estík byl zde přihlášen do třídy mladý a vychodil si známku VELMI DOBRÁ, což mu stačí na uchovnění.Musí ale ještě splnit jednu podmínku a to- musí mu být 1 rok!!! 

Na klubové výstavě v Brně v listopadu byl přihlášený Skřítek ve třídě mladý, ale cestou se mu skřípla přední nožička, tak si nakonec vyskákal pouze V3. MOC GRATULUJEME.

Dne 9.1.2010 se konala první klubová výstava v Olomouci a Skřítek byl přihlášen do třídy mladý, kde získal známku V2- což je výborný druhý. Moc mu to slušelo. Také gratulujeme!!!