Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

                                 Výstavní sezona 2008

Letošní rok nám začal velice slibně. Dne 12.1. jsme se vydali s Alvou a BarunkouObrazek autobusem na výstavu do Slovinska. První den Alva získal 1x CAC a Barunka V3 a druhý den byl pro nás úspěšnější. Alva získal V1,CAC,CACIB a tím splnil vše pro udělení titulu Interšampion a Barunka V2, Res CAC.V odpoledních soutěží si náš pár vedl velice pěkně, získal 1. místo a krásnou kokardu za nejkrásnější pár.

23.3. se konala MVP v Praze v Letňanech, zde byla přihlášena do třídy mladých feny Chaira Satya a Clívie z Třebaňského údolí. Celkem bylo přihlášeno 25 fen. Naši miláčkové  9 měsíční Clívie a 10 měs. Šarinka předváděly velice pěkně, obě získaly známku výborná.První místa obsadily fenky, které byly věkově starší kolem 15 měs. věku. Rozhodčí pani Ivana Síbrtová čivavám velmi rozumí a potřebovali jsme vědět její názor na naše miláčky. 

Dne 13.4. se konala v Ostravě ObrazekNVP.Vystavovala se zde Cínie z Třebaňského údolí ve věku 9 měsíců. Chodila velmi pěkně a panička byla s jejím vystavováním i hodnocením velmi spokojená.Získala V3 a to je na první výstavě krásné hodnocení.

Cesta byla velmi únavná, vyjížděli jsme z domova v 1 hod.ranní a domu jsme se vrátili asi v 11 hod.večer.Cestou jsme povečeřili v restauraci s manž. ObrazekParoubkovými.Fenečky, které byly na 1 a 2 místě byly velice pěkné a taky starší a hotové.

Muj začátek výstavní kariery se mi povedl a záleží jak se mi bude i příště dařit.

Další výstava bude v Litoměřicích a tam by měla být i Clívie a taťka Alva z Třebaňského údolí.ObrazekTakto jsem se vystavovala sama v postoji aniž by mi musel někdo držet a moc mi to slušelo.

Z toho Alvy a Pepiny tam prostě je ta  jejich výstavní kariera.

Jak se říká: malá,ale šikovná!!!

 

 

ObrazekDne 17.5.2008 se naše část smečky zúčastnila Krajské výstavy v Plzni. Ch Alva z Třebańského údolí získal Vítěz třídy šampionů a Krajského vítěze, Clívijka ve svých 10 měs. V2.V odpoledních soutěží nastoupili jako nejhezčí pár, ale bohužel bez umístění.I přesto, že jim to moc slušelo.Obrazek

Tady je fotečka naší Clívijky, jak se umí již sama vystavovat. Ještě je to malé neopeřené kuřátko, ale již ví co se od ní očekává.

Ono to  jde jinak venku a jinak v hale.Obrazek

Mezinárodní výstava Litoměřice byla pro naší Šarinku moc důležitá. Pro bonitaci musíme získat ohodnocení,aby ji panička mohla v Jičíně zbonitovat. Šarinka se s páníčkem předváděla moc pěkně a získala z 20 přihlášných fenek ve skupině mladý krásné druhé místo.Je to druhá výstava v roce a vždy výborná.I páníček si to vychutnával, přirozenost a šarm se pani rozhodčí moc líbil. Alvíček ve skupině vítězů, ze 6 pejsků získal V2 Res CAC za pejskem z Německa, kterého jsme porazili v Lipsku.Krásné počasí celý den.

ObrazekDne 7.6. se konala klubová výstavy u Jičína v Železnici. Zde byla přihlášen Alva do třívy vítězů a z počtu 7 pejsků získal V3, což je opravdu krásné umístění. Naše Šarinka získala opět známku výborná a druhý den se zde bonitovala.

Máme další chovnou fenečku a i původní chovatelka se moc ráda s ní pochovala a potěšila. Alva bude mít další svoji nevěstu.

ObrazekDne 20.7.2008 se konala Národní výstava v Ml.Boleslavi a jak jsme se tam uvedli? Moc dobře. V dorostu psi se představil Eda z Levínského dvora/syn Alvy/  s VN2, jako další nastupuvala v dorostu naše malinká Fortuna Chér pod Měndou a s výsledkem VN1 předala štafetu našemu odchou "C"  Cínie a Clívie z Třebaňského údolí ve třídě mladý feny s hodnocením V3 a V4. Předváděli jsme i Irenku naší kamarádky s výsledkem V3 ve tř.otevřené.Opravdu moc úspěšná výstava a děkujeme panu rozhodčímu panu Mudrovi za jeho krásné posudky.

Dne 9.8. jsme se účastnili na krajské výstavě v Kladně s našimi čivavkami. Ve třídě dorustu- Fortuna Chér pod Měndou  VN2 /tentokrát silně nespravedlivě/, Chaira Satya ve třídě mladých- V1,vítěz třídy mladých a Irenku  od Jiřky ve třídě otevřené feny- V1. Celou výstavu vodil páníček a je na to velmi hrdý.

31.8. se konala Mezinárodní výstava psů v Ml.Bol. a dlouhosrsté čivavy posuzovala pani Marušková. Ve třídě dorostu nastoupila Fortuna a získala hodnocení VN2. Třída mladých byla pro naši Clívijku posouzena se známkou velmi dobrá a tím splnila hodnocení pro bonitaci na chovnost.V mezitřídě nás reprezentovala Chaira Satya se známkou výborná a v posudku má málo osrstěná !!! Celý den nám krásně svítilo sluníčko a tak po návratu jsme s Jiřkou navštívily naši restauraci na Ostrově a to byla třešnička na dortě.Obrazek

Dne 6.9. se konala výstava kousek od nás v Rybníkách u Dobříše.

Na tuto výstavu přihlásila panička Alvu do třídy vítězů a nezklamal v1 a Krajský vítěz a pak již nastupovala naše omladina. Růženka v dorostu VN1 a Šarinka v mezitřídě    zístala V2. Tím to ale nekončilo. Růženka nastoupila v odpoledních soutěží ve vítězích dorostu ještě jednou a tam se umístila na velmi krásném 3 místě na Obrazek bedně. Dnes i přes velmi horké počasí byla výstava velmi dobře zvládnutá pořadateli a pani rozhodčí z Polska byla hodně překvapená jaké krásné čivavky u nás se vystavují.

V odpoledních soutěží nás posuzovala rozhodčí z Finska a ten aplaus co Růženka měla, když vedla jako první celou skupinu vítězů v dorostu, to bylo neuvěřitelné a jak si vykračovala sebejistě.  Příště pojedeme znova.Přivezli jsme si domu celkem 4 poháry.

Celkem se vystavovalo 22 dlouhosrstých čivavek a asi 10 krátkosrstých.

Můžete si přečíst i na tomto odkaze o této výstavě http://www.trebfortuna.estranky.cz/ Obrazek

Na Speciální výstavu čivav do Ostravy jsme se vypravili již v pátek.Ubytování bylo zajištěno v penzioně Na Prašivé. U vchodu nás vítal krásný medvěd a Růženka se mu musela podívat pěkně do očích.Byl přivázaný, tak našim miláčkům nemohl nic udělat.Celou dobu co jsme tady v kraji strávili nám pěkně propršelo.

Na výstavu jsme jeli odpočatí brzy ráno.Konala se v restauraci U Lípy a celý sál byl připraven jen pro tuto výstavu.ObrazekStolky s ubrusy v jedné části a kruh na vystavování v vystavenými poháry v druhé části sálu.Venčení šlo provést přímo ze sálu na travičku vedle sálu. Budova hostince měla ještě velikou restauraci a další prostor k sezení v předsálí a schody na záchodky.Hodnocení celé výstavy z mé strany je velice kladné, prostorné,dobré stravování a i průběh výstavy klub dobře zvládl. Nyní Vám napíši úspěch našich představitelů.Obrazek Jako první nastoupil Alvíček ve třídě vítězů a obhájil třetí místo. Jako druhá nastupovala Růženka ve třídě dorostu a vychodila si VN2, moc pěkně se vystavovala. Třetí vstoupila do kruhu mladých Clívijka z Třebaňského údolí a pan rozhodčí ji udělil V1 CAJC, v mezitřídě nastoupila Šarinka a ocenění V4 v této konkurenci bylo moc pěkné a poslední nastoupila i naše Pepinka, která na výstavy asi dva roky nejezdila, byla po štěňátkách a i ta si vychodila známku výborná.

Po výstavě nastala bonitace, kde se přeměřovaly Cínijka a Clívijka a Obrazekobě fenečky byly uchovněné jako standart čivavy a vydali jsme se na zpáteční cestu. Vyjeli jsme z Ostravy a déšť přestal, cestou pouze občas mrholilo. Před Prahou jsme zastavili a dali si dobrou teplou polivku, Alvíček nám stačil za tu chvilku zbaštit 1/2 řízku a bylo nám  hned opravdu dobře.Nejdříve se odvezla Renata Grygarová do Chýňavy a přivezli jsme i Jiřího domu i s pejskami a vydali se po chvilce na cestu do Třebaně. To jsme již byli rádi, že budeme doma ve své vlastní postýlce. Jiřinka ze Slunečného útesu nám tady se krásně postarala o zbytek našich pejsků, za to ji moc děkujeme a vezeme ji i pozornost z výstavy v Ostravě.

Dne 27.9. na výstavu v Č.Budějovicích byla přihlášena pouze Růženka-Fortuna Chér pod Měndou poprvé ve třídě mladý. Celkem nastoupilo 5 fenek. Růženka byla ale opravdu suverén. I když ze všech byla nejmenší, získala si pana rozhodčího svoji suverenitou a tento týden CAJCe  si z výstav odvezla ona. Moc šikovná  panenka.Již se s Clívijkou nehádaji, obě během týdne získaly po 1 CAJCu.Obrazek

19.10 NVP BRNO, velice úspěšná

pro naši výpravu. Alva-V2 Res CAC,

Růženka V1,CAJC,  Clívie-výborná.  

To je velký úspěch celé naší výpravy.Vždyť Růženka během 14 dnů získala celkem 2x CAJCe a to ji není ani 10 měs.Je vidět, že naše smečka na výstavy má a nemusí se bát to  na výstavách prodat .  Obrazek                                                      Dnes je 16.11. a na MVP v Letňanech se budu vystavovat pouze já ve třídě feny mladý.

Bylo nás celkem přihlášených a posouzených 17 a pan rozhodčí postupně všechny VD ihned vyřazoval. Zůstalo nás tam celkem asi 6 a já byla vyzvána na pořadí V4.

Posuzoval nás pan rozhodčí Brandt Rudi z Dánska.Sám si prohlédl zoubky a opravdu si nás pěkně prohlédl v pohybu i ve výstavním postoji. Posudek mám velice krásnýa panička byla moc spokojená. To byla naše poslední výstava v roce 2008.  

Věříme, že příští rok pro nás bude také tak úspěšný jako ten letošní.  

Teď stačí držet palečky !!!!