Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstavní sezona 2009

Dnešní den 11.1.2009 nám Obrazek začal již 1 hod. po půlnoci a to vstáváním a vypravením se na NVP do Olomouce.V Řevnicích jsme vzali sebou i Jiřinku s Aurinkou ze Slunečného útesu a již jsme ujížděli. Cesta byla poměrně dobrá až před Olomoucí asi 10 km ohromná mlha, že nebylo vidět ani před auto. Museli jsme jet pouze podle navigace a to velice pomalu.ObrazekNa místo jsme přijeli v 6.30 hod ráno a pavilon byl ještě zavřený.Museli jsme počkat půl hodinky a jako první jsme si vybrali krásné místečko, aby se dalo dobře fotit a nám bylo s pejskama teploučko. Jako první nastupoval ICH Alva z Třebaňského údolí ve třídě vítězů.Vychodil si V2,Res CAC. Ve třídě feny mladých jsme měli dvě fenky,Růženku a Bubu. Obě šlapaly jako hodinky a Růženka získala V3 a Bubu známku výborná.Potřebovaly to pro bonitaci v únoru. Jako poslední nastoupila naše Clívijka v mezitřídě celkem 10 fenek a nezapřela svého tatínka a také si vychodila známku V2 Res CAC.TUTO VÝSTAVU LZE HODNOTIT JAKO VELICE ÚSPĚŠNOU.Zpět domu jsme dojeli až 18 hod. úplně vyčerpaní.

ObrazekDne 26.4. se vydala Růženka na MVP do Č.Budějovic. Ve třídě feny mladé bylo přihlášeno celkem 10 fenek, jedna hezčí než druhá. Já ale potřebovala získat 1.místo, abych splnila na titul JUNIOR ŠAMPION a tak se panička musela snažit mě zklidňovat. A podařilo se, získala jsem V1,CAJC a tím splnila podmínky pro udělení titulu, to bylo radosti.

ObrazekTak a konečně se dostala i naše Clívijka na výstavu. Sice krátce po štěňátku, tak byla vylínána, ale zato až do Montenegra a Makedonie. V každé z těchto zemí se účastnila dvou výstav a stejné hodnocení: CAC, Res CACIB  tím splnila v každé zemi a domu si dovezla titul ŠAMPION MONTENEGRA A ŠAMPION MAKEDONIE Byla tam velká konkurence z Itálie a Ruska.To je veliký úspěch když jí ještě nejsou ani dva roky.Cesta to byla daleká, celkem jsme projeli 10 států. Nejhorší bylo, že když měla začít výstava, tak začalo pršet a pršelo celou výstavu s velikým větrem, který prudce vanul od moře. Trasa kudy se jelo:  http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=praha+Czech+Republic&daddr=brno+to:Mikulov,+Czech+Republic+to:wien+to:petrovac+crna+gora+to:tirana+to:Ohrid,+Makedonie+to:bratislava+to:praha&geocode=&hl=cs&mra=ls&sll=45.58329,18.28125&sspn=7.012558,9.228516&ie=UTF8&t=h&z=5

Toto je druhý zajímavý odkaz z této výstavy http://www.eupatrid.cz/c/novinky.htm   http://arthurfalco.rajce.idnes.cz/Vystavy_Cerna_Hora_a_Makedonie_kveten_2009.1/   http://arthurfalco.rajce.idnes.cz/Vystavy_Cerna_Hora_a_Makedonie_kveten_2009.2/   http://arthurfalco.rajce.idnes.cz/Vystavy_Cerna_Hora_a_Makedonie_kveten_2009.3/           http://arthurfalco.rajce.idnes.cz/Vystavy_Makedonie_a_Cerna_Hora_kveten_2009_.5/

Obrazek16.5. jako každý rok jsme se vydali na výstavu do Plzně.Ráno začalo hrozně pršet a tak jsme sebou vzali deštníky,pláštěnku a jeli. Když jsme přijížděli do Plzně, déšť začal ustávat.Při vystavovaní vykouknulo sluníčko a v poledne již svítílek svítil a nám se dařilo. Do soutěží byl přihlášen Alva Obrazeka Růženka. Oba svoji třídu vyhráli a tím se dostali do odpoledních soutěží.Vacíno Obrazeknaštvaný, že tam zase Obrazekzůstáváme, proč nejedeme doma a tak odjela s Terkou pouze Jiřina.Nejdříve ve štěňátkách nastoupil Tomáš s Estíkem /VN1/jelikož ještě nemá dostatek zkušeností s Obrazekvystavováním a Estík již byl hodně unavený odpoledne, tak jim pan rozhodčí poděkoval. Růženka nastoupila o nelepšího mladého jedince a zkončila na krásném 3.místě.Ani Alva se nenechal zahanbit a nastoupil jako krajský vítěz za skupinu 9-společenská. Nezklamal, získal také 3. místo a Vacíček měl vělkou radost, že oba vyhráli. Cesta domu Obrazekrychle utíkala a všichni jsme byli hodně unavený. 24.5. v Litoměřicích byl pro nás velmi důležitý. Dnes by měla Růženka si vychodit prvního CACe na titul Český šampion.Na výstavu jsme jeli pouze s ní. A opravdu v mezitřídě feny dlouhé si vyšlapovala jak je to od ní na výstavě zvykem své 1. místo.To ale Boženka volala z Polska že Dafinka také 1. místo CAJC  a Dráčík svého posledního CAJCe a tím dokončil Junior šampion Polska.Ta měla ale velikánskou radost.                      

Obrazek6.6. Klubová výstava v Lysé nad Labem posuzoval pan Ing. Bartek a ve třídě mezitřídě feny naše Růženka jediná získala známku výborná, tudíš dostala i titul CAC a tím tento krásný pohár si odvážela domu. Bylo to tvrdě vydřené, neboť většina čivavek  získala pouze známku velmi dobrá. Tím jsme splnili již druhého CAC na českého šampiona během 14 dnů Obrazek

A je tu národní výstava psů Klatovy, posuzoval pan Leoš Jančík. Na výstavu jsme jeli ještě s Jiřinkou ze Slunečného útesu, která vystavovala Aurinku. Jak se nám zadařilo? Růženka ve své třídě jak řekl pan rozhodčí jediná fena na které nic nenašel, tak CAC v mezitřídě Obrazeka Alvíček ve třídě vítězů také CAC.S námi jel na výlet ještě Skřítek-E a bohužel pro jeho překrásnou povahu a malinký vzrůst se tak moc líbil, že si ho chovatelka, která tam vystavovala okamžitě odvezla a tím jsme zase přišli o toho nejlepšího kamaráda, kterého Obrazekjsme měli. 

Dne 20.6. proběhla krajská výstava v Rokycanech. Vždy se moc těšíme, jak se tam sejdeme s našimi kamarády a strávíme tam celý den. Na tento den byla předpověď počasí občas oblačno a tak jsme měli docela nahnáno. Alva si vychodil ve své třídě vítěze třídy vítězů a krajského vítěze a Růženka ve třídě feny mladý V2. Vyhrála pani Blatská s krásnou černou fenkou s bílou náprsenkou.Náš odchov Estík tam byl se svým páníčkem a vychodil si pohárek ve třídě štěňat.Obrazek

Na výstavu Národní do Ml. Bol. dne 19.7. byla přihlášena naše Růženka a ve velké konkurenci 8 krásných fenek si vychodila V2,Res CAC v mezitřídě a tím ji zase připíšeme další bodíky na Klubového šampiona. Již krájí druhou stovku, jak je šikovná.

Velká radost je, že jí to hrozně baví a těší se na vystavování v kruhu.

Dne 22.8.2009 jsme se vypravili Obrazekna Speciální výstavu do Karlových Varů. Ve třídě vítězů byl přihlášen náš ICH Alva z Třebaňského údolí a získal ocenění V2 Res CAC. V mezitřídě fena  naše Růženka získala ocenění V3 a co bylo pro nás velké překvapení : Alvíčka potomek DYNAMIT DAY NOVA SYMPATIE ve třídě feny mladý získala známku V1 CAJC Nejlepší fena mladých.Obrazek

Dne 30.8.2009 nás přihlásila panička na mezinárodní výstavu do Ml.Boleslavi. Jako rozhodčí pan Řehánek nás posuzoval velmi kvalitně. Nejdříve nastupoval Alva ve třídě vítězů psi a získal titul V2,Res CAC, Res CACIB. V mezitřídě feny natoupila naše Růženka a z počtu 8 fenek si vychodila V1,CAC a ve třídě vítězů feny ještě nastoupila naše Clívie a ta po mateřské byla trochu méně osrstěná, ale moc pěkně chodila a má pěkně rovný hřebet a tak získala se do pořadí V4, což je moc pěkné.Obrazek

Dnes to je 5.9.2009 jsme se účastnili výstavy v Rybníkách u Dobříše s Alvou, Clívii a Růženkou /Fortunou/ a jak se jim dařilo? Moc dobře Alva V1,VTV,KV, Růženka také V1,VT,KV a Clívie V1,VTV to je moc krásné umístění a Alva se v odpoledních soutěží dostal do užšího výběru, také jsme tam potkali moc fajn lidiček s čivavkami a nebýt silného větru, tak musíme říci, že nám tam bylo opravdu fajn.

Světová výstava psů Bratislava ve dnech 8-10.10.2009

ObrazekBratislava - Rekordní účast, nezvyklá plemena či zajímavé doprovodné akce jako módní přehlídka nebo tanec v podání psů. I to přinášela do bratislavské Incheby od 8.10. do neděle údajně největší výstava psů v dosavadní historii mezinárodní kynologické federace World Dog Show 2009. ObrazekNávštěvníkům přehlídky se představili zástupci více než 370 plemen z 60 zemí světa, o prestižní tituly světového šampiona  soutěžilo více než 20 000 psů.

 

 

  

Naši zástupci ICH Alva z Třebaňského údolí- excelent  ve třídě vítězů a celkem počtu 16 psů a Ch.Clívie z Třebaňského údolí též Obrazekve třídě vítězů a počtu celkem 9 fenek získala excelent 4. 

A tady máte snímek přímo pořízený při opoštění světové výstavy psů v Bratislavě.

 Jak ohodnotit náš úspěch: naši zástupci se daji hodnotit velice úspěšně a zařadili se mezi elitu světa čivav.

Celý výlet byl velice náročný, odjížděli jsme z domova ve 2 hod. v noci a návrat domu byl až kol. 19 hod.

 Pan rozhodčí velice pečlivě všechny čivavy prohlédnul a popsal. Nechali jsme si i vytisknout krásný diplom pro oba. Je to opravdu nezapomenutelná vzpomínka.Výsledky najdete na tomto odkazu: http://www.worlddogshow2009.com/Obrazek

 No a kam příště??? Přece do Švýcarska s Růženkou a Ch.Clívií z Třebaňského údolí ve dnech 17-18.10.2009 na dvě CACIB výstavy.

Krásné povídání z výstav na tomto odkaze http://www.eupatrid.cz/c/foto_z_cest/09-2.htm#Švýcarsko_17.10.-_20.10._2009

A již jsme se vrátili a veliký úspěch!!!

První den Růženka v mezitřídě : CAC,CACIB,BOB a Clívijka  ve třídě vítězů R.CAC a R.CACIB

Druhý den Růženka V1,CAC,CACIB-nominace na Crufts a Clívijka V2, R.CAC

V Lausanne se nám moc líbilo, krásné počasí-sluníčko a bezva pohoda. Máme splněné 2x CACIB na Intr.šampiona a již pouze 2 CACIBy ze dvou států. Byla to pro nás další zkušenost vidět jaké čivavy se tam vystavují. 

ObrazekDo Českých Budějovic jsme vyrazili se třemi zástupci, dva ve třídě vítězů a Růženka v mezitřidě. Cesta byla samá mlha, ale na místě jsme byli včas.Čekalo nás vyčůrání a příprava, neboť dlouhý nastupovali jako první do kruhu který posuzovala Jaruška Ovesná.Alvíček po namožených zádech z krytí si vychodil V2,Res CAC,R.CACIB. Ve fenkách nastupovala první Růženka v mezitřídě a po těžkém souboji s Ehlovic získala V1,CAC , jako další nastupovala Clívie ve třídě vítězů V2, ObrazekRes CAC. A nakonec nastoupila naše Růženka a vychodila si titul CACIBBOB.

Dnes 8.11.2009 se konala MVP v Praze Letňanech. Alva ve třídě vítězů získal známku výborná v konkurenci celkem 9 psů a Fortuna- Růženka si opět vychodila co mohla. Nejdříve zíslala V1,CAC. Pokusila se opět o CACIBa a nakonec získala i hodnocení BOB. Bylo to krásné ukončení letošní sezony, která se nám opravdu moc povedla. 

ObrazekREKAPITULACE LETOŠNÍHO ROKU

Clívijka z Třebaňského údolí v letošním roce získala titul šampion dvou států. Na světové výstavě v Bratislavě ohodnocení V4.  Alva z Třebaňského údolí na světové výstavě si vychodil známku výborný z 16 přihlášených šampionů a Fortuna - pracovním názvem Růženka si vychodila junior šampion a klubový šampion, na českého si musi počkat na první výstavu po novém roce a na interšampiona již má 4x CACIB ze dvou zemí a tak v měsíci říjnu příštího roku ji stačí jeden CACIB v nějakém jiném státě. Získala i nominaci na CRUFTS, ale tam bohužel nepojedeme.Tento rok opravdu musíme hodnotit jako VELMI ÚSPĚŠNÝ !!! NENI CO DODAT